+371 2 9554155

[email protected]

зима лето

МАГАЗИН

  

Labāk tomēr pirkt…

Šodien, kad snovborda uzņēmumi piedāvā kvalitatīvu inventāra nomu, veikali - pilnu inventāra klāstu, nopietni jāizvērtē, vai inventāru nomāt vai pirkt. Par inventāra pirkšanu rekomendēju sākt domāt, ja braucam vairāk kā 10 reizes sezonā Latvijā un vairāk kā 1 reizi sezonā uz Eiropas kūrortiem.

Kādu inventāru izvēlēties?

Visi snovborda ražotāji attīstās salīdzinoši līdzīgi, regulāri ieviešot arvien jaunākus tehnikas sasniegumus. Kas agrāk bija ekstra, tas tagad jau ir iestrādāts bāzes modelī. Vispārīgi inventāru, gan dēļus, gan zābakus var iedalīt 3 klasēs. Ekonomiskā klase piemērota iesācējam un braucējam, kas ar snovbordu nodarbojas salīdzinoši reti. Zemāka cena piesaista tos, kas snovborda inventāram ir ar mieru atvēlēt mazāk līdzekļus. Vidējās klases inventārs jau ir aprīkots ar dažādiem uzlabojumiem. Dēļiem ir antivibrācijas sistēmas; elastības un stingrības kompromiss dažādiem sniega segumiem. Vidējās klases snovborda zābakiem tiek izmantotas labākas zābaku iekšējās zeķes; precīzāka zābaku savilkšanas konstrukcija; stingrāks pats zābaks. Šo klasi izmanto braucēji, kas aktīvi snovo, tie, kas cenšas apgūt arvien jaunus un jaunus snovborda paņēmienus. Augstākās klases inventāram pamatā ir vēl vairāk uzlabotas vidējās klases inventāra īpašības nedaudz pieliekot klāt mazus knifiņus. Augstākās klases inventārs tiek specializēts dažādiem sniega tipiem un dažādiem braukšanas stiliem. Šo inventāru izvēlas labi braucēji, vai tie, kuri par tādiem vēlas kļūt. AAC instruktori noteikti palīdzēs ar inventāra izvēli!

Mazlietotu vai Jaunu?

Mazlietotu vidējās klases inventāru var nopirkt par tādu pašu naudu, kā jaunu ekonomiskās klases inventāru. Tas bieži liek aizdomāties un izvēlēties labāku inventāru neskatoties uz tām 5 skrambām. Labi sagatavota snovborda slīdvirsma vienmēr ir labāka, nekā jaunam dēlim no rūpnīcas…

Kam ticēt?

Latvijā ir ļoti daudzi snovborda inventāra tirgotāji un vēl vairāk „ekspertu”. Kam lai uzticas inventāra iegādē? Viennozīmīgi lielāki speciālisti ir tajos veikalos, kur pārdod tikai ziemas sporta inventāru, tajos, kur pārdevējs var izrādīt visu inventāra klāstu apstiprinot to ar katalogu. Ja pārdevējs var bez cenas atšķirības nosaukt vēl kādas 3 citas atšķirības, tad esat drošās rokās.

ROSSIGNOL, ELAN

AAC jau 10 gadus pārdod jaunus un lietotus ROSSIGNOL snovborda dēļus un ELAN snovborda zābakus. Šī izvēle ir pamatota ar vairākām priekšrocībām:

  • cenas un kvalitātes attiecība;
  • izturība;
  • ilgmūžība;
  • resurss;
  • liels modeļu klāsts;

Inventāra izmēri.

Te var domas dalīties vairākiem ekspertiem, bet visi būs vienis prātis – ja ir iespēja izmēģināt nomas inventāru, to pamainīt, tad vislētāk, visātrāk un visprecīzāk varam nonākt līdz sev vēlamajam modelim un izmēram. Snovborda dēli atkarībā no braucēja stāža, svara un braukšanas stila izvēlas aptuveni no zemes līdz braucēja zodam. Lielākam svaram, lielākam braukšanas ātrumam var izvēlēties snovborda dēli nedaudz garāku. Iesācējs savukārt var izvēlēties snovborda dēli nedaudz īsāku. Snovborda stiprinājumus izvēlas atbilstošus snovborda zābakiem. Visiecienītākie snovborda stiprinājumi ir ar divām saitēm. Tiem ir demokrātiskāka cena, acīm redzama drošība un vienkāršība. Snovborda zābakus vēlams izvēlēties no tās pašas klases, kur izvēlēts dēlis. Tas ir rekomendējams vienota stila un vienāda izturības līmeņa dēļ. Zābakiem jābūt tieši kājas izmērs, tie nedrīkst būt pa lielu, vai spiest. Kājai zābakos jābūt stingri pievilktai, bet ne pārvilktai.

Virziens

Ļoti būtisks jautājums jaunajam snovborda braucējam ir braukšanas virziens, uz kuru kāju braucam, vai kura kāja pa priekšu. Tautā ir vairākas metodes, kā to noskaidrot, pagrūst ar aiztaisītām acīm, izpildīt lēcienu utt. Ja tomēr vēl neesam pārliecināti par virzienu, AAC rekomendē noregulēt stiprinājumus simetriski. Priekš iesācēja abus dēļa galus varam uzskatīt par vienādiem un pirmajā braukšanas reizē braucējs pats sapratīs ērtāko braukšanas virzienu. Arī labi braucēji mēdz stiprinājumus regulēt simetriski, lai būtu vienādi ērti braukt pārmaiņus uz abām kājām.

Montāža un regulēšana

Ja esi iegādājies snovborda inventāru, montāžu un regulēšanu vari uzticēt meistaram vai darīt to pats. Ja izvēlies otro variantu, noteikti ņem vērā braukšanas virzienu, to, ka katrai kājai ir savs stiprinājums, tie nav vienādi! Visas skrūves ir stingri jāpievelk ar kvalitatīvu skrūvgriezi vai atslēgu. Ņemot vērā snovborda zābaka lielumu, stiprinājumu garumu un saites iespējams jāpagarina vai jāsaīsina. Stiprinājums atkarībā no zābaka lieluma un stiprinājuma leņķiem pareizi jāiecentrē, lai būtu vienāda slodze uz abām dēļa malām. Stiprinājumu zābaka atdure, ja tāda ir, jāregulē atbilstoši komfortam un braukšanas stilam. Snovborda stiprinājumu leņķi ir cieši saistīti ar komfortu un braukšanas stilu. Abas kājas vairāk vai mazāk ir izvērstas uz āru. Izpildot dažādus trikus uz abām kājām, stiprinājumu leņķus regulē simetriski. Tie snoveri, kas pamatā brauc uz vienu pusi, regulē stiprinājumus ar maziem leņķiem braukšanas virzienā. Ja braucējam patīk lieli slaloma loki, var palielināt stiprinājumu regulēšanas leņķus. Eksperimentēšana ar stiprinājumu leņķiem ir rekomendējama lai nonāktu pie ērtākā kāju stāvokļa uz dēļa, tikai pie vairākkārtīgas skrūvēšanas vēlams labs skrūvgriezis. Ja vēlies ātrumu un kvalitāti, uztici šos darbus AAC meistaram, ja esi par sevi pārliecināts, mēģini pats!

Kopšana

Braukšana ar snovbordu būs kvalitatīvāka un inventārs kalpos ilgāk, ja pareizi to glabāsim, transportēsim un kopsim. Glabāt inventāru labāk ir sausā, vēsā vietā. Ja snovbords ir viens, ieteicams čehols vai nodrošināt brīvu slīdvirsmu. Divus dēļus var likt kopā ar slīdvirsmām. Transportēt uz kalnu dēli automašīnas bagāžnieka kastē vai vēsā vietā, bet zābakus tieši otrādi – siltumā. Ja ir sanācis otrādi, tad dēlis pirms braukšanas nedaudz jāatdzesē un zābaki kafejnīcā nedaudz jāuzsilda. Tūlīt pēc snovošanas dēlis rūpīgi jānoslauka. Mājās gan dēli, gan zābakus jāžāvē, pat izņemot zābaku iekšējās zeķes. Sezonas beigās vēlams inventāru servisā ievasarot, kur uz ilgstošāku glabāšanu apstrādā slīdvirsmu. Sezonas sākumā inventāru nepieciešams pārbaudīt, ja nepieciešams, noregulēt.

Jāatceras…

Pašam braucējam regulāri jāpārbauda visas snovborda stiprinājumu skrūves, vai nav atskrūvējušās!

 

Facebook

ПОДАРОЧНЫЕ

РАБОТАЕМ